Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

SEGREGUJEMY ŚMIECI

SEGREGUJEMY ŚMIECI

Grupa Słoneczek realizuje kolejny temat programu przyrodniczo-ekologicznego „Ziemia-nasza planeta”. Dzieci poznają w jaki sposób dbać o nasze środowisko m.in. poprzez prawidłowe segregowanie śmieci.

Na zajęciach Maluszki otrzymały butelki plastikowe puste oraz wypełnione różnymi rzeczami takimi jak: guziki, ryż, piasek itd. Mogły dzięki temu „grać” na nich wydobywając różne dźwięki jak i dowolnie stukać czy zgniatać. Następne zabawy manipulacyjno-porządkowe odbywały się za pomocą kolorowych gazet. Miały na celu przede wszystkim uwrażliwić dzieci na otaczające nas śmieci i konieczność ich sprzątania oraz wyrzucania do odpowiedniego pojemnika. Dzieci bardzo chętnie brały w nich udział dzielnie sprzątając nawet najmniejsze odpady leżące na podłodze i wrzucając je do kosza.

Ostatnim etapem było stworzenie pracy plastycznej. Słoneczka z gr 1 dokładnie przyklejały papierowe kulki do narysowanego wcześniej niebieskiego kosza. Zajęcia były bardzo ciekawe i dawały naszym podopiecznym dużo radości.

Data dodania: 2020-02-25 13:38:40
Data edycji: 2020-02-25 14:36:34
Ilość wyświetleń: 324
Godło
Kontakt

58-200 Dzierżoniów

os. Błękitne 28

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button