Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Witajcie Biedroneczki Gr. 2

Witajcie Biedroneczki Gr. 2

   Moment, w którym Państwa Maluszki przekraczają próg żłobka jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu całej rodziny. Adaptacja jest procesem długotrwałym, złożonym i wielostronnym. Dziecko w tym czasie potrzebuje dużo czasu, zrozumienia i cierpliwości zarówno od rodziców jak i opiekunów, aby móc przystosować się do nowej dla niego sytuacji.

   W trakcie adaptacji, zarówno dzieciom, jak i rodzicom towarzyszą różne emocje. Począwszy od strachu i uczucia niepewności, skończywszy na poczuciu ekscytacji i radości z podjęcia nowego etapu w życiu dziecka. Czy istnieje jakieś rozwiązanie na skuteczną adaptację maluszków w żłobku? Należy pamiętać, że każde dziecko przechodzi ten proces w swoim tempie i na swój sposób. Rolą rodzica jest wsparcie i towarzyszenie dziecku w tym intensywnym czasie.

   Ważnym aspektem jest również budowanie pozytywnego obrazu żłobka, jako bezpiecznego miejsca. Najmłodsze dzieci wyczuwają uczucia i emocje rodziców. Jeśli czuje, że jesteśmy smutni, samo jest smutne. Jeśli czuje, że np. mama przyprowadzając dziecko do żłobka jest zdenerwowana i niepewna, maluszek wyczuwając to sam będzie przelękniony i zaniepokojony, co spowoduje zamknięcie się na odkrywanie nowego środowiska i trudności w adaptacji dziecka. Jeżeli Państwo będziecie spokojniejsi, tym Wasze Dziecko łatwiej przebrnie przez pierwsze dni w żłobku. Im Wy będziecie pogodniejsi, tym Dziecko chętniej będzie do niego chodziło. Zaraźcie swojego Malca radością z możliwości uczęszczania do żłobka! Być może wszystkie napotkane trudności nie będą miały miejsca, a sam pobyt Państwa dziecka będzie wspaniałą zabawą i mile spędzonym czasem.

   Życzymy naszym Biedroneczkom samych radosnych chwil spędzonych w Żłobku. My już o to zadbamy!

 

 

 

Data dodania: 2021-09-06 12:45:51
Data edycji: 2021-09-07 20:46:17
Ilość wyświetleń: 132
Godło
Kontakt

58-200 Dzierżoniów

os. Błękitne 28

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej