Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Wolontariusz z Henkla pomaga w Żłobku Miejskim Nr 1 w Dzierżoniowie

Wolontariusz z Henkla pomaga w Żłobku Miejskim Nr 1 w Dzierżoniowie

 

   Program Wolontariatu Pracowniczego MIT (Make an Impact on Tomorrow), realizowany przez firmę Henkel zawitał do Żłobka Miejskiego Nr 1 w Dzierżoniowie. Wszystko za sprawą pracownika – wolontariusza, zaangażowania Fundacji Salus Pro Familia oraz wsparcia finansowego Henkla. Dzięki napisanemu projektowi przez rodzica dziecka uczęszczającego do żłobka (pracownika firmy Henkel) we współpracy z Dyrektorem placówki, w lipcu 2018 udało się uzyskać dofinansowanie na kwotę 4 200 EURO. Te środki pozwoliły na realizację inicjatywy polegającej na zakupie sześcioosobowych wózków spacerowych SIXSEATER dla najmłodszych podopiecznych Żłobka.

 

   Wózki od belgijskiej marki Childhome są certyfikowane zgodnie z normą EN 1888: 2012. SIXSEATER to model przeznaczony dla 6 dzieci - świetne rozwiązanie dla żłobków i przedszkoli. Zalecany jest dla dzieci od 5 miesiąca życia. Każde dziecko ma wygodne siedzisko z pasami bezpieczeństwa i osłoną przeciwsłoneczną, boczne ściany chronią przed zimnem i wiatrem. Wózek jest bardzo czysty i jest przeprowadzany niespodziewanie łatwo. Przednie koła są obrotowe (z opcją blokowania), a tylne koła mają centralny hamulec na czas parkowania i hamulec w uchwycie wózka. Zestaw zawiera płaszcz przeciwdeszczowy i dwa bardzo duże kosze. Maksymalna pojemność wózka wynosi 90 kg - 15 kg na siedzenie, co odpowiada masie dzieci w wieku do 3 lat.

   Dzięki wózkom SIXSEATER jedna osoba może poprowadzić w jednym wózku taką gromadkę, co jest niezwykle komfortowe i niewątpliwie ułatwia pracę. Wózek ten jest polecany dla maluszków już od szóstego miesiąca życia do osiągnięcia wagi 15 kg.

 

  Kilka słów o Programie Wolontariatu Pracowniczego MIT firmy Henkel

   Za pośrednictwem ogólnoświatowego Programu Wolontariatu Pracowniczego Make an Impact on Tomorrow (MIT) firma Henkel wspiera lokalne społeczności w rozwiązywaniu ich problemów. Każdy obecny lub emerytowany pracownik firmy może zgłosić projekt o charakterze edukacyjnym, prozdrowotnym, kulturalnym lub pro-ekologicznym i uzyskać od firmy pomoc w jego realizacji w formie wsparcia finansowego, rzeczowego lub/i dodatkowych dni pełnopłatnego urlopu. Program jest realizowany nieprzerwanie od 20 lat.

 

   Zaangażowanie Fundacji Salus Pro Familia

   Dotacja w ramach Programu MIT przyznawana jest tylko na rzecz organizacji pożytku publicznego i na cele kultu religijnego (niestety nie może być przyznana dla indywidualnych beneficjentów). Dzięki wsparciu, zaangażowaniu i bezinteresownej pomocy Zarządu Fundacji Salus Pro Familia ten podstawowy wymóg formalny jest spełniony. Wychodząc naprzeciw potrzebom społeczności lokalnej Fundacja nawiązała współpracę z firmą Henkel Polska Operations Sp. z o.o. i dzięki temu pozyskuje granty z Programu MIT. Tym samym czynnie uczestniczy w realizacji różnorodnych projektów w zakresie, który pokrywa się z celami działania Fundacji i potrzebami społeczności lokalnej.

 

   Podziękowanie

   Dyrektor Żłobka Miejskiego Nr 1 w Dzierżoniowie, Pracownicy i Dzieci składają serdeczne podziękowania P. Tomaszowi, P. Wiolettcie, Fundacji Salus Pro Familia i Firmie Henkel za okazaną nam życzliwość, wielkie serce i sfinalizowanie projektu dzięki któremu nasze Maluszki mogą czerpać radość ze spacerów i korzystać z promyków słońca.

 

 
Data dodania: 2018-09-06 21:21:25
Data edycji: 2018-09-06 22:08:27
Ilość wyświetleń: 355
Godło
Kontakt

58-200 Dzierżoniów

os. Błękitne 28

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button